O Nas

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Hiszpański jest językiem urzędowym w ponad 20 krajach świata. Używa się go w Ameryce Południowej, na Półwyspie Iberyjskim, a także w niektórych krajach Afryki. Jest to drugi, zaraz po mandaryńskim, najczęściej używany język na świecie. Posługuje się nim ponad 440 milionów osób. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w połowie XXI wieku językiem hiszpańskim będzie się posługiwało 130 milionów ludzi.
W ostatnich 10 latach liczba osób mówiących po hiszpańsku znacznie wzrosła, między innymi dlatego, że znajomość tego języka pozwala poznać świat o długiej tradycji i bogatej kulturze. Postacie tak różnorodne, jak Miguel de Cervantes, Federico García Lorca, Gabriel García Márquez czy Mario Vargas Llosa odcisnęły ślad swoich niezaprzeczalnych talentów w mowie hiszpańskiej. Hiszpański jest językiem wciąż żywym, tętniącym w sercach wielu miast. Można go usłyszeć zarówno na ulicach Barcelony, jak i w Buenos Aires, Meksyku czy w Nowym Jorku.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego w Instituto Espa?ol Barcelona?

Instituto Español Barcelona tworzy grupa młodych Hiszpanów – nauczycieli przygotowanych do zawodu, z dużym doświadczeniem w nauczaniu języka hiszpańskiego w Polsce. Są chętni dzielić się z innymi językiem i kulturą hiszpańską. Przekroczywszy próg Instituto Español Barcelona, będziesz mówił tylko po hiszpańsku.
Instituto Español Barcelona specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego jako obcego. Nasza szkoła znajduje się w samym centrum Warszawy (mniej niż 30 kroków od stacji metra Politechnika, pomiędzy Placem Zbawiciela a Politechniką Warszawską). Instituto Español Barcelona jest niewielki i przytulny, panuje w nim niemal rodzinna atmosfera. Jednocześnie sale są przestronne, klimatyzowane, wyposażone w sprzęt audiowizualny, Internet oraz pomoce naukowe.